Collaborative Consumption – dowiedz się więcej – czytaj materiały informacyjne

ulotka we share im 2

Nareszcie materiały dostępne w polskiej wersji językowej.

Ulotka informacyjna projektu We Share tutaj

Ulotki informacyjne wprojektu We Share – 14 wersji językowych tutaj

Terminologia-Collaborative consumption w teorii
Gdy zaczynaliśmy realizować projket We Share, w październiku 2011 roku, angielski termin collaborative consumption nie znajdował polskiego odpowiednika. Trend ten zostł ostatnio opisany w raporcie wydanym w 2012 roku jako jeden z 10 masowych trendów konsumenckich, które wpływają na to jak kupują, czego szukają i o czym marzą konsumenci, a także, czego się obawiają i pragną unikać.
Angielski termin collaborative consumption / sharing economy tlumaczony jest jako wspólna konsumpcja, współdzielona konsupcja, ekonomia dziellenia się, trend społem…Są to terminy opisujące ekonomiczne modele, bazujące na bezinteresownym dzieleniu się, wymianie i płatnym wypożyczaniu produktów. Termin jest przeciwieństwem posiadania rzeczy na własność. Wspólna konsumpcja związana jest z nowym, wschodzącym trendem społecznym, którego celem jest zmiana egoistycznego i archaicznego sposobu myślenia. Od słowa „ja” do słowa „my”- budujemy wspólnotę. Przykłady Collaborative Cosumpsion to: bike-sharing, ogrody miejskie, office sharing, zrównoważony iekologicznie przyjazny transport.
Dowiedz się więcej

Czytaj nasz pierwszy Newsletter po angielsku

Czytaj po angielsku

Video 
Video TedTalk , Sydney MAJ 2010
Collaborative Consumption

Czytaj po polsku

Wikipedia – Wspólna konsumpcja
Trend społem 
Bogacenie przez dzielenie Znajdź miejsce na nocleg

 

Nasz projekt w sieci
Platforma internetowa ( w tym blog redagowany przez fanów z calej Europy oraz grupa Facebook mająca obecnie 903 członków) stanowi główne źródło informacji na temat projektu oraz zjawiska collaborative consumption. Platforma zawiera materiały powstałe podczas realizacji projektu w różnych wersjach językowych.
www.weshareproject.eu

O tym jak ewoluuje trend ekonomii dzielonaej możecie przeczytać na naszym blogu.
Dostęp do bloga bezpośrednio ze strony internetowej projektu.

Reklamy