Szóste międzynarodowe spotkanie w ramach projektu OpenGovEU

OG_IM_Es2Co: Szóste spotkanie partnerskie w ramach projektu OpenGovEU
Kto nas gościł: Näduvere Küla Selts
Kiedy: 03– 04 lipca 2015
Gdzie: Jõgeva, Estonia
Foto album

Estonia to obecnie dynamicznie rozwijający się kraj gdzie kultura IT jest na bardzo wysokim poziomie a Otwarty Rząd to teraźniejszość. Tak więc wybór Estonii na gospodarza ostatniego meetingu okazał się niezwykle słuszny.

Celem spotkania była prezentacja finałowej wersji eBooka oraz pozostałych materiałów dydaktycznych powtałych podczas 2 roku realizacji projektu.

Przewodniki w licznych wersjach językowych w tym,w j. polskim to owoc wsółpracy międzynarodowej. Materiał jest dostępny w formie eBooka. Jest to nowoczesne, interaktywne narzędzie edukacyjne dla dorosłych słychaczy.

Otwarty Rząd_Przewodnik a w tym

Rozdział 1 Otwarty Rząd,

Rozdział 2 Aktywne Obywatelstwo,

Rozdział 3 Inteligentne Miasta

„Otwarta Przestrzeń, World Café oraz inne metody i narzędzia zaangażowania obywateli”_Przewodnik
Podczas spotkania przekazano informacje oraz wytyczne dla korzystających z książki elektronicznej w formatach Pdf oraz ePub.Niemeicki partner zaprezentował jak korzystać z e-booka. Partnerzy mogli samodzielnie testować interaktywny eBook na tabletach. Zademonstrowano też wersję aPub – to format przyjazny do czytania na czytnikach, urządzeniach mobilnych, ponieważ pozwala tekstowi książki dostosowywać się automatycznie do rozmiarów ekranów różnych urządzeń.
Opracowanie kilku formatów przewodnika pozwoli na szersze upowszechnianie materiałów dytaktycznych wyprodukowanych przez partnerstwo.
OG_IM_Es4Partnerzy projektu OpenGovEU odwiedzili niezwykle aktywną społeczność Sadala Community Centre. Na własne oczy zobaczyliśmy jak efektywnie zagospodarowano fundusze UE, tworząc operatywną strukturę, która skupia wokół siebie mieszkańców, polityków, działaczy lokalnych, etc.

Zorganizowano sesje prezentacji Dobrych Praktyk z udzialem samych pomysłodawców, ekspertów i kreatorów dzialań na rzecz Otwartego Rządu.
Z naszaj strony Julia Mach-Radna Dzielnicy VII w Krakowie zaprezentowała jak działa Budżet Partycypacyjny w Krakowie.OG_IM_Es3
Zaprezentowano Volis Infosystem dla administracji (aktywny w Estoni oraz innych krajach). Uczestnicy spotkania wzieli udział w symulacji i testowali potencjał systemu na laptopach, tabletach i smatfonach.

 

OG_IM_Es6Kolejnym punktem spotkania w Dorpat Conference Centre była sesja dyskusyna poświęona na omawienie istotnych szczegółów technicznych związanych z produkcją eBooka, jak i wewnętrznych kwestii partnerstwa.OG_IM_Es1
Podczas spotkania OG_IM_Es5partnerskiego uczestinczyliśmy w licznych grach intregracyjnych prowadzonych przez prawdziwych profesjonalnych aktorów i trenerów. Miało to pozytywne znaczenie, w budowaniu grupy.
Pozostałą część programu wypełnily wizyty w terenie oraz bogaty program kulturalny.