Targi kreatywności – 15-19.09.2015, Marconia di Pisticci, Włochy

FAME_jpg_sep2015Nasza fundacja została zaproszona przez włoską organizację pozarządową EURO- NET, do wzięcia udziału w organizowanym przez nich projekcie edukacyjnym. Projekt ma na celu wypracowanie modelu kreatywności w środowisku dzieci i młodzieży. W tym konkretnym przypadku postawiono młodzieży zadania obejmujące wszystkie elementy potrzebne do powstania kilkuminutowego filmu animowanego.

W ramach realizowania międzynarodowego projektu FAME w dniach 15 do 19 września br., odbyło się trzecie spotkanie zespołu specjalistów. Spotkanie bylo wplecione w targi kreatywności organizowane przez cenrum TILT w Marconia di Pisticci (Włochy regionBasilicata). Był to maraton warsztatów artystycznych, wykładów i prac nad wcielaniem w życie filmu animowanego „Basilifiaba”. Wolontariuszowi naszej fundacji Bogdanowi Cierpiołowi zgodnie z jego kompetencjami przydzielono pieczę nad ścieżką dźwiękową filmu – muzyka i efekty akustyczne.

Premiera filmu animowanego już w listopadzie.

Do 16 listopada w Krakowie zostanie zorganizowany premierowy pokaz filmu animowanego z udziałem zagranicznych gości. ZapraszamyFAME_A4 Fiera_sep2015