SURVIVE – Drugi trening i wizyta studyjna w Krakowie, kwiecień 2018

Komunikat prasowy

Kraków 23.04.2018

Peojekt SURVIVE Wizyta Studyjna         

W dniach od 23 do 27 kwietnia 2018 roku krakowska fundacja Euro-Idea  organizuje  drugą wizytę studyjną  w ramach międzynarodowego projektu SURVIVE. Partnerzy projektu SURVIVE działają na co dzień w sektorze edukacji osób dorosłych i doradztwa zawodowego.

Celem projektu jest porównanie różnych strategii przetrwania, stosowanych w małych i średnich przedsiębiorstwach w sytuacjach kryzysowych.

W ramach projektu powstanie program szkoleniowy na temat skutecznego zarządzania mikro, małymi i średnimi  przedsiębiorstwami.

W ramach projektu odbędzie się siedem wizyt studyjnych.

Wątkiem przewodnim krakowskiej wizyty studyjnej jest rozwiązywanie problemów w MśP oraz spotkania z liderami sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Uczestnikami wizyty studyjnej są zagraniczni goście, przedstawiciele organizacji partnerskich z Włoch, Grecji, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii oraz Polski.

Podczas wizyty studyjnej przedstawimy:

  • lokalnych przedstawicieli środowiska małych i średnich przedsiębiorstw z sektora informatycznego oraz społecznego, które odniosły sukces na rynku: Justynę oraz Artura Kinaszów z bistro GotuJemy oraz Martę Bradshaw i Katarzynę z Eataway.
  • sposoby zarządzania MśP;
  • mechanizm wdrażania innowacji i konkurencyjnych produktów;
  • kompetencje kadry oraz specyfikę danego sektora.

Odwiedzimy Bistro GotuJemy czyli absolutnie rewolucyjny projekt slowfood w krakowskiej dzielnicy Podgórze. To wyjątkowe miejsce, gdzie można posiedzieć przy kawie lub lemoniadzie z bzu oraz zjeść  lokalne, ekologiczne i tylko sezonowe w pełni zdrowe potrawy. Bistro Gotujemy bazuje na certyfikowanych produktach ekologicznych od lokalnych rolników z Targu Pietruszkowego.

Opowiemy, historię portalu internetowego Eataway, który łączy ludzi z całego świata. Użytkownicy portalu zapraszają na wspólne posiłki do własnego domu. Na posiłkach spotykają się zupełnie obcy ludzie i często przy jednym stole jemy z gośćmi z kilku kontynentów. Eataway jest pierwszym takim projektem, który wpisuje się w ekonomię współdzielenia w Polsce.

Podczas treningu dowiemy się, na czym polega podejście Service Design Thinking.  Razem z profesjonalnymi trenerami z Fuzers podejmiemy wyzwanie pracy w grupie: od  problemu po jego rozwiązanie. Naszym celem i zadaniem będzie wspieranie biznesu w projektowaniu rozwiązań, które wpływają na wyjątkowe doświadczenie klienta. Wypracujemy oraz, zaproponujemy,  konkretne rozwiązania ulepszenia  dla wybranych projektów/usług. Trening  pomoże uczestnikom  tworzyć i ulepszać usługi  tak, by były prostsze i bardziej użyteczne dla ich klientów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na  stronę projektu  surviving.eu  oraz euroidea.wordpress.com

Dowiedz się więcej i obserwuj nas na Facebooku https://www.facebook.com/SURVIVEproject/

 

Download PDF: Komunikat prasowy

Reklamy